Translate

czwartek, 13 czerwca 2013

trochę o mnie...

Ważne aby działać, zaczynać i zmieniać swój świat!
Największym szczęściem w życiu jest móc robić to co się kocha i móc z tego godnie żyć. To jest naprawdę trudne, potrzeba dużo samodyscypliny i wyrzeczeń. Zmagasz się ze sobą i z cała otaczającą rzeczywistością.
"Ale kto nie próbuje ten nie pije szampana". W życiu są momenty, trzeba być w odpowiednim czasie, spotkać odpowiednich ludzi, którzy dodadzą skrzydeł. Unikać toksycznych znajomości! Być uważnym, rozważnym, na czasie. Ciągle myśleć o samodoskonaleniu, bo przecież zawsze można coś nowego odkryć i przekazać! Najważniejsze żeby chcieć i po chwilach upadku powracać na swoją ścieżkę. Są momenty zwątpienia ......... czy to ma wszystko sens? Bo przecież jeśli podejmujesz taka drogę - żyjesz z dnia na dzień ale zawsze warto mieć marzenia. Liczy się teraz a później to pomyślimy! Nigdy nie wiadomo co nam życie przyniesie?!  Największe szczęście w życiu robić to co się kocha i mieć blisko zaufanych, swoich ludzi. Hej przygodo!

A troszkę na luzaka. Wolny zawód równa się pracoholizm  hehe i różnego rodzaju uzależnienia, przyzwyczajenia. A to od kawy, programów graficznych, ciągłego myślenia! Dlatego warto uprawiać sporty i relaksować się by w końcu móc jakoś spać. Walczyć ze stresowymi sytuacjami i odporność łapać! Mieć satysfakcję z pracy i lubić to co się robi, nawet tych rzeczy których nie za bardzo chce się robić. Uwielbiam wyszukiwać nowe inspiracje! Moda, muzyka, książki, ludzie, różne sytuacje i czasami pojawia się impuls i zapala się nowy pomysł. Godzinami potrafię przeglądać  magazyny np. Empiku. Tak samo godzinami potrafię zgubić się na shoppingu, ale to wszystko jest uzależnione od nastroju i portfela :). Jak coś mnie wkręci praca przy nowym projekcie, to zapominam o jedzeniu choć uwielbiam gotować. Z pozoru grzeczna i układna ale drzemie we mnie dzikie zwierze ;P
js.

Justyna Sołowiej młoda malarka, ilustratorka i blogerka. Urodzona w 1986 r w Morągu. Obecnie mieszkanka Olsztyna. W latach 2006-2011 odbyła studia na Wydziale Sztuki w Olsztynie, a w roku 2011 obroniła dyplom z malarstwa pod tytułem „moda wśród nas”. Swoją prace dyplomową prezentowała na Street of Design 2011 (krakowskie Przedmieście,Warszawa). Późniejsze jej prace z cyklu „Rytm miasta” były prezentowane w programie Poziom 2.0  na tvp 2, a obrazy z cyklu "Tętniące miasto nocą" prezentowane między innymi w  Confashion Magazine. Jest uczestniczką kilku Aukcji Młodej Sztuki Desa ( Warszawa, Kraków), Sopocki Dom Aukcyjny (Warszawa, Sopot). W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na cykl obrazów „Tętniące miasto nocą”. Natomiast w 2013 roku otrzymała Stypendium artystyczne Prezydenta Olsztyna. Jej pasja oraz główne  zajęcie to malarstwo, ilustracja, fotografia/stylizacja i prowadzenie bloga-wszystko skupione wokół tematu mody-z miłości do sztuki i mody.Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych. Artystka pracuje cyklami.Prace które tworzy zarówno malarstwo i ilustracja są nowoczesne, tętniące kolorem inspirowane kolorystami, fowizmem, pop artem, ilustracją modową. Sama artystka uważa iż sens jej prac tkwi w mocy koloru i sile linii. Jej prace nawiązują do współczesności, eksponują ruch. ekspresje, energie, ukazują w ten sposób szybkie tempo życia codziennego. Z prac można wyczytać iż jest biegłym obserwatorem życia współczesnego, nowych trendów mody i sztuki. Malarka wyznaje zasadę: życie jest ciągłą zmianą, procesem twórczym, nie ma niczego stałego i niezmiennego. W swojej twórczości połączyła dwie pasje modę i sztukę : „z miłości do sztuki i mody”. Sam twórca twierdzi, że inspiracje zawdzięcza kolorowym magazyną modowym, kampanią reklamowym, wystawą sklepowym, swoim sesją zdjęciowym oraz otaczającym ją ludziom.
„Moda otacza nas z każdej strony i samoistnie uczestniczymy w jej machinie. Moda – samo napędzająca się maszyna, która narzuca charakter, tępo sposobu naszego życia. Można się nią interesować lub negować, ale ona i tak wpisuje się w realia naszego życia, bo przecież ubierać musi się każdy! Moda otacza nas zewsząd i charakteryzuje nasze społeczeństwo, a ja w swoich pracach interpretuje i przetwarzam na swój sposób naszą kolorową rzeczywistość ” – js.

3 komentarze:

 1. W szoku jestem ile masz lat! :) Nie wyglądasz na tyle :* Mile było spędzić wczoraj dzień :)

  Pozdrawiam,
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zachwycona Twoimi umiejętnościami! Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych! :)

  Miło było Cię poznać! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również cieszę się ze spotkania, było bardzo pozytywnie! Dziękuję za miłe słowa i również życzę wszystkiego dobrego w blogowaniu! pozdrawiam i do usłyszenia!!!:)

  OdpowiedzUsuń